Kuidas joomisest loobuda

Ärge lootke ainult tahtejõu jaoks.

Kui esitate selle küsimuse, siis on see tõesti terav. Võib -olla kasutate mitte tugevaid jooke, vaid iga päev. Võib -olla olete pausid, kuid kraadid muutuvad kõrgemaks.

Olgu kuidas on, otsus alkoholiga sidumine on õige samm. Aga esimene. Järgnev võib olla keerulisem.

Miks on joomisest loobumine keeruline ülesanne

Populaarne vabandus, millega inimesed lubavad end mitte klaasist ega pudelist hüljata, kõlab nii: "Ma võin igal ajal lahkuda, niipea kui tahan!" Kuid see on isetehtud. Probleem on selles, et sageli ei saa alkoholismi tahtejõu tõttu lüüa.

Arstide seisukohast on purjusolek midagi keerulist söömishäiret, mille põhjused on sageli geneetilises eelsoodumuses. Niisiis tehti kindlaks, et alkoholism ja buliimia on seotud samade geenidega. Ja see tähendab, et mõlemad olukorrad ei ole seotud mitte ainult käitumuslike, vaid ka psühho-füsioloogiliste häiretega.

Tegelikult on alkoholism ajus läbikukkumine. Ohtlik, kuna alkohol on ehitatud halli aine sees keemilistesse sidemetesse. Selle tulemusel istutatakse aju regulaarsetele alkoholi annustele, kust seda pole nii lihtne eemaldada.

Kuidas joomisest loobuda

Arvestades olukorra keerukust, on soovitatav kasutada mitmel viisil. Valige ja ühendage need sõltuvalt isiklikest vajadustest.

Räägi arstiga

1. Rääkige arstiga

Võite alustada terapeudist (vajadusel nõustab ta teid järgmisele spetsialistile - narkoloogile). Arst saab teada, kui tõsine teie probleem on.

Reeglina piisab alkoholiga seotud probleemide diagnoosimiseks, et saada jaatavaid vastuseid kolmele küsimusele:

  1. Kas tunnete regulaarselt, et peate jooma?
  2. Te ei saa kontrollida, kui palju te joote, ja "sõna otseses mõttes 50 grammi!" Areneda klaasi jaoks kergesti?
  3. Kas olete pahane ja/või tunnete end füüsiliselt halvasti, kui te ei saa alkoholi, kui soovite?

Lisaks aitab arst teil eesmärgid kindlaks teha. Need võivad olla erinevad. Võib -olla soovite lihtsalt vähem juua. Või äkki soovite innukalt alkoholiga täielikult siduda. Sõltuvalt sellest, aga ka teie füüsilisest seisundist pakub terapeut teile individuaalset raviplaani.

2. paus

Võib -olla olete see õnnelik, kes võib alkoholi ihast vabaneda, öeldes lihtsalt endale: "See on see, ma ei joo sellest päevast." Kontroll.

Soovitatav on alustada pausiga 28 päeva jooksul. Või 90 või 365. Kui teil õnnestub sel ajal alkoholi puudutada, on teil olukord kontrolli all.

Sellisest pausist piisab stabiilse harjumuse moodustamiseks. Ja isegi kui te jälle aeg -ajalt endale klaasi või kaks lubada, on see siiski hea samm taastumise teel. Ärge unustage pausid korrata.

Mobiilirakendused võivad teid aidata. Nad jälgivad, kui palju aega kestis ilma halva harjumuseta, julgustasite, teatavad neist probleemidest tervisega, mida teil õnnestus vältida, anda lihtsaid koduseid retsepte selle seisundi hõlbustamiseks ja jagatakse suure motiveerivate tsitaatidega.

tühistamise sündroom

3. Olge valmis tühistamise sündroomiks

Selliste vaheaegade tähendus on anda kehale aega mitte -alkoholivaba metabolismi aeglaselt taastada.

Kui räägime tõsistest juhtudest, võivad pausid olla valusad. Nii nimega tühistamise sündroom sisaldab sageli:

  1. Tremor (väriseb) jäsemetes.
  2. Hallutsinatsioonid.
  3. Krambid ja peavalud.

Kui see puudutab teie kohta, oleks parim võimalus teha paus spetsialiseeritud haiglas. Või vähemalt paluge arstil välja kirjutada teile ravimeid ja protseduure, mis võivad vähendada ebameeldivaid aistinguid.

4. Kasutage psühholoogilisi tehnikaid

Rasketel juhtudel võib olla vajalik psühhoteraapia. Psühhoterapeut aitab selgelt näha teie seatud eesmärki, realiseerida alkoholist keeldumise eeliseid ning hakkama saada ka võimaliku ärevuse, ärrituvuse ja depressiooniga.

Kuna joobes mõjutab ka lähedasi, võite minna psühhoterapeudi vastuvõtule koos teie jaoks olulise inimesega. See aitab suhet luua ja annab teile ka tunde, et te pole üksi.

Te ei tohiks kulutada raha SO -nimelisele kodeerimisele.

Ettepanekul põhinevaid meetodeid ei ole vähimatki teaduslikku õigustust. Ja mõnel juhul võivad nad isegi alkoholi iha suurendada. Sellega seoses keelati Moskva osariigi narkoloogilistes kliinikutes 2015. aastal alkoholisõltuvuse raviks kodeerimine.

Rühmateraapia

5. liituge rühmateraapiaga

"Anonüümsete alkohoolikute klubi" kõlab ainult naljakalt. Tegelikult on sellised kohtumised äärmiselt olulised neile, kes on hädas alkoholi sõltuvusega. Seal leiate mõistmist, tuge ja edukaid elunäiteid.

Sisestage lihtsalt fraas “Anonüümsed alkohoolikud” ja oma asula nimi otsinguribal ning saate teada lähima rühma kohtumise koha ja kellaaja.

Noh, või otsige sobivat rühma anonüümsete alkohoolikute avatud kataloogist.

6. olge valmis võtma spetsiaalseid ravimeid

Puuduvad narkootikumid, mis võivad ravida alkoholihäireid. Kuid on narkootikume, mis võivad muuta alkoholi vähem meeldivaks.

Näiteks disulfits. See põhjustab iga kord, kui klaasi ümber kukutate, äärmiselt labane aistingud - iiveldus, oksendamine, üldine halb enesetunne. Või kaltsiumi akupronid: teatud tingimustel vähendab see märkimisväärselt joomise iha. Või Naltrexon: see blokeerib endorfiinide tootmist alkoholi tarvitamisel.

Selliseid vahendeid toodetakse nii tablettide kui ka süstide kujul.

Kuid tuleks meeles pidada, et ravimid on tõhusad ainult elustiili muutmisel. Lisaks on neil sageli üsna tõsised kõrvaltoimed. Seetõttu saab neid välja kirjutada ainult arst.

7. Ole kannatlik ja püsiv

Joomisest loobumiseks või vähemalt veenduge, et teie kontrolli all oleks palju alkoholi. Ole selleks valmis. Ja ärge heidutage, kui mingil hetkel purunete. Riked on vaid kahjulikust harjumusest vabanemise protsessi etapid.

Ekspertide sõnul on viis aastat pärast võitluse algust ainult ühel seitsmest inimesel alkoholiga probleeme. Niisiis, ravi töötab. Andke talle lihtsalt aega.